1403160_462395317213797_348872888_o

Dovednosti

Lightroom 95%
Photoshop 90%
Nik Software 100%
Umění naslouchat 100%
Empatie 100%
Zodpovědnost 100%
Mindfulness 100%

Kdo jsem ve zkratce

Narodil jsem se 23.2. 1987. Pocházím z Lipova, horňácké dědiny a z matčiny strany ve mně kolují valašské geny. Tato horňácko-valašská kombinace zformovala můj vztah k přírodě. Téměř 15 let jsem bydlel ve Veselí nad Moravou. Během tohoto období jsem vystudoval střední uměleckou školu se zaměřením na keramiku. Někde tady se ve mně probouzel vztah k fotografii, půjčoval jsem si otcův fotoaparát a zkoušel své první snímky. Toto životní období však bylo poněkud divoké a ukončil jsem ho rozhodnutím razantně změnit svůj životní styl.

Po této změně jsem ucítil potřebu chodit více do přírody. Začal jsem o víkendech pravidelně vyrážet do Bílých Karpat, které mně přitahují dodnes a vzniká zde většina mých prací. Často chodím sám, pomáhá mi to lépe se propojit s krajinou. Nabalím si batoh na 2-3 dny a putuju, při tom fotím. Důležitou součástí mého celkového procesu je chůze. Úžasný nástroj pro vyčištění mysli a zbavení se nepotřebných myšlenek. Díky ní vzniká potřebný prostor pro imaginaci a kreativitu.

Při dlouhém putování je Člověk těžší v nohách a lehčí na mysli. Osvěží to ducha a obnoví životní energii. Pobyt v přírodě je sám o sobě léčivý, a tak když potřebuju najít na něco odpověď a nebo prostě jen Být, beru batoh a vyrážím. Díky opravdu častým návratům do lesů a hor jsem svědkem nádherných a neopakovatelných momentů. Je úžasné procházet se brzo ráno mlžnou lesní krajinou, nikde ani živáčka, či stát na vrcholu hory při východu slunce, když se dole ještě spí.

V těchto okamžicích si naplno uvědomuju krásu našeho života. Tyto jedinečné zkušenosti se však slovy předat nedají, člověk tam prostě potřebuje být přítomen a naplno prožívat daný okamžik všemi smysly. Tuto možnost divák sledující fotografii nemá. Tento smyslový deficit se snažím obejít zprostředkováním emocí a pocitů, které jsem měl na daném místě.

Abych toho docílil používám v postprodukci svobodně a intuitivně barvy, které mnohdy nesouvisí s realitou. Doporučuju proto při sledování mé práce vypnout mozek a dívat se spíše srdcem. Tímto vám přeju příjemnou ochutnávku a pokud alespoň někdo z vás dostane zálusk na to jít se projít do přírody a zažít to na vlastní kůži, bude má mise úspěšná.

Ligtroom

Photoshop

Color efex pro

0
Vyfocených snímků
0
Mlhavé dny
0
Počet dní mimo civilizaci
0
Hodiny strávené v přírodě
0
Počet kroků
0
Východů a západů slunce