OBCHODNÍ PODMÍNKY

detailně si je prosím přečtěte

Před focením

Den před focením doporučuji se tak nějak uvolnit a jak se říká „nastavit“ se na něj. Jak se to dělá, je mi záhadou :), ale základem je určitě vydatný spánek a pro ženy například návštěva kosmetického salonu či kadeřníka. Určitě máte nějakou vizi či představu, jak byste chtěli na fotografii vypadat, buď jako rodinný celek a nebo individuálně. Pokud máte nějaký nápad, který se týká vašeho vizuálu či příběhu, který byste chtěli na fotky dostat, sem s ním, a nejlépe už tehdy, když si focení domlouváte. Nebojte se popustit uzdu fantazii.

Co si vzít s sebou?

Tento bod velmi úzce souvisí s tím, co jsem psal o bod dříve. Všechno je v tomto případě o Vaší nápaditosti. Je pravdou, že fotografii dělá z velké části vhodně zvolené oblečení a jeho barvy. Takovou základní pomůckou v tomto případě je, že na focení si rozhodně neberte nic černého a tmavě šedého. Vypadá to hodně smutně. Volte raději veselejší barvy (modrá, růžová, fialová, červená, atd.) vhodné jsou samozřejmě i jiné barvy, které Vás osobně nějak oslovují a víte, že k Vám prostě patří. Pokud fotíme v přírodě, tak jsou tyto barvy ideální kombinací, protože na fotografii, krásně vystoupí. Dalším klíčem k něčemu ojedinělému můžou být také nějaké staré a extravagantní šaty. Můžete například celou rodinu obléci do oblečení po prarodičích a rázem vykouzlíme super retro. Nebojte se hrát a zkusit něco nového. Na druhou stranu jsme lidé různí a mnozí z nás se cítíme raději v naší přirozenosti, čili v tom co prostě denně nosíme na sobě a v čem se cítíme dobře. Pokud jste tento typ, volte raději opravdu oblečení, které Vás vystihuje, nemá cenu věšet za každou cenu na sebe něco, co s námi není v souladu. Pokud máte tedy už na začátku nějakou konkrétní představu o Vašem oblečení či nějakém příběhu, který chcete na fotky dostat, sdělte mi to hned na začátku. Vymyslím spolu s Vámi nejlepší místo pro focení. Vše je o domluvě a komunikaci, nebráním se prakticky ničemu 😀

Jak upravuji své fotografie?

Po nafocení začíná další důležitá část mé práce a to je editace fotografií. Dalo by se říct, že mám svůj charakteristický způsob editace, rád si hraji s barvami a snažím se vždy dosáhnout určité atmosféry, která by barvami mohla vyjádřit pocity při samotném fotografování. Pokud jste se tedy rozhodli nechat se u mě vyfotit, děkuji a tak trochu počítám s tím, že jste se podívali na mé stránky a víte tedy, jak mé fotografie vypadají, znáte můj styl a chcete mít snímky s podobnou atmosférou či stylem editace. Pokud jste tak ještě neučinili, prosím, učiňte tak ještě před tím, než mě kontaktujete.

_sed9503-edit-kopie
_sed7550-edit-kopie

Kdo vybírá fotografie?

Výsledné snímky vybírám sám na základě mého nejlepšího uvážení, mým cílem je spokojený zákazník, vše má své hranice samozřejmě. Podle Vámi zvoleného balíčku vyberu dle mého uvážení nejlepší fotografie a zašlu Vám již finální a upravené snímky. Pokud máte zájem o další fotografie, rád Vám upravím třeba dalších 5 snímků a můžete si je přikoupit v ceně 100 Kč za 1ks. V případě dokupování Vám zašlu náhledy upravených snímků.

Poskytuju neupravené náhledy fotografií?

Odpověď zní NE. Preferuji skutečně a výhradně můj vlastní výběr, věřím, že když už jste se rozhodli fotit u mě, důvěřujete v mé schopnosti a cit. Fotky se snažím vybírat opravdu zodpovědně !

Moje práva a výsady jako autora

Fotografie podléhají autorskému zákonu 121/2000Sb. Všechna práva vyhrazena. Pokud je budete chtít použít někde pro komerční či jiné účely, prosím, kontaktujte mě o souhlas. Dále si také vyhrazuji právo použít vyfocené snímky na svou propagaci na svých stránkách a facebooku či jiném médiu.

Cestovné

Součástí mé nábídky je také „extra“ honorář za cestovné. Platí se 5 Kč/Km z mého bydliště či místa, kde se nacházím na místo našeho focení a následná cesta zpět domů.

Kdy probíhá platba za focení?

Platba probíhá na místě ihned po skončení focení. Prosím Vás, mějte nachystanou částku přesně.

Kdy přijet na focení?

Každé focení má stanovenou dobu, bude stačit, když přijedete maximálně 10 – 15 min. předem. Může se stát, že po Vás hned následuje další klient, vyhrazuji si proto právo zrušit focení, pokud nedorazíte do 30 min. od naší dohodnuté doby.